A tanulmányi kirándulás célja az egyesület védett területeket felügyelő munkatársainak szakmai fejlesztése, valamint a Túr Menti Védett Területek értékeinek ismertetése volt.
A Túr mente kezelői az Izlandi Madártani Egyesülettel (Fuglavernd - Birdlife Iceland) való találkozásuk során bemutatták az itthoni védett terület természeti értékeit és azokat a specifikus kezelési tevékenységeket, amelyeket a „Túr Menti Védett Területek gyepeinek természeti- és tájképértékének megőrzése" című projektben alkalmaztak. A projekt egyik finanszírozója Izland kormánya volt.
A házigazda szervezet a találkozók során bemutatta azokat a természetvédelmi tevékenységeit, amelyeket a saját védett területén, a Floi Madárvédelmi Rezervátumban alkalmaz, valamint a vizes területek élővilágának ökológiai helyreállítását célzó tevékenységeit. A tapasztalatcsere során egy tanulmányi kirándulás keretén belül, a résztvevőknek alkalmuk volt megismerni azokat a módszereket, amelyeket sikeresen használnak a helyi védett területek vizes gyepeinek helyreállításában és védelmében.
Az izlandi eszmecserék során a partnerszervezetek azonosították a közös tevékenységi területeket és megegyeztek a közös együttműködés szükségességében a madárvilág védelmét, valamint a vizes élőhelyek ökológiai rehabilitációját illetően.
A tapasztalatcsere egy másik célkitűzése az izlandi természetvédelmi területek látogatási stratégiáinak és módszereinek a megismerése volt. A legfontosabb és leghíresebb nemzeti parkokat látogatták meg az EKÉ-sek:
- Þingvellir Nemzeti Park- a legrégebbi és leghíresebb nemzeti park Izlandon és az UNESCO Világörökség része, benne látogatóház és természeti tanösvény.
- Snæfellsjökull Nemzeti Park, a Skardsvik és Överdarnes madárvédelmi területekkel.
A tapasztalatcserét az Európai Gazdasági Térség 2009 - 2014 közötti időszakra vonatkozó alapjából, a Civil Támogatási Alap Romániában támogatta.